CONCERT SIMFONIC - Timisoara
Timis , Timisoara.
Vineri 16 Aprilie 2010 19:00
Sala Capitol
Categorii: Muzica si Concerte
CONCERT SIMFONIC
Orchestra simfonică a Filarmonicii „Banatul” Timişoara
Integrala Simfoniilor de Ludwig van Beethoven
Dirijor: HORIA ANDREESCU
Solişti: ŞTEFAN CAZACU
MARIN CAZACU
Program:
D. Dediu: „Hetacombe”
C. Saint-Saëns: „Allegro appassionato ” op. 43
D. Popper: „Rapsodia ungară” op. 68
P. I. Ceaikovski : „Nocturna”
Fr. Gulda: Finale alla marcia ( partea a V-a din Concertul pentru violoncel şi orchestră de suflători )
L. van Beethoven: Simfonia a VII-a în la major, op. 92
Mai multe detalii: http://www.filarmonicabanatul.ro/
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

