Concert simfonic la Timisoara
Timis , Timisoara.
Miercuri 17 August 2011 19:00
Biserica Romano-Catolică din Timişoara - Elisabetin
Categorii: Muzica si Concerte
concert simfonic
Organistul Franz Metz, născut la Lugoj, baritonul Wilfried Mich, din Orţişoara şi instrumentistul Herbert Christoph (violă), originar din Timişoara vor concerta pe 17 august la Biserica Romano-Catolică din Timişoara - Elisabetin. Din program vor fi lucrari de Franz Schubert, Franz Liszt, Giuseppe Verdi, Robert Schumann, Emmerich Kalman, Josef Willer, Emmerich Schwach, Konrad Wusching şi Sofia Vlad-Rădulescu.
Comenteaza pe Facebook
Cuvinte cheie:
Timisoara
- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea

