Program sportiv competitional 15 - 25 aprilie 2010
Iasi , Iasi.
Vineri 16 Aprilie 2010 12:00
Iasi
Categorii: Sport si Excursii
In perioada 15 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010
In perioada 15 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010, la urmatoarele discipline sportive: baschet fete, baschet baieti, handbal fete, tenis de masa fete, tenis de masa baieti. Competitiile se desfasoara intre echipele castigatoare ale etapelor judetene din Iasi, Bacau, Botosani, Neamt, Suceava si Vaslui, sistem turneu, fiecare cu fiecare.
Judetul Iasi este reprezentat de Liceul cu Program Sportiv la baschet fete si handbal fete, Colegiul National la baschet baieti, Colegiul Tehnic „Gh.Asachi” si Grup Scolar Vladeni la tenis de masa fete, Liceul cu Program Sportiv si Grup Scolar Constantin Brancusi la tenis de masa baieti.
Jumatate din competitiile etapei zonale se desfasoara la Iasi, celelalte discipline sportive fiind programate astfel: atletism fete si baieti la Vaslui, fotbal baieti la Botosani, fotbal fete la Bacau si handbal baieti la Campulung Moldovenesc.
Tot la Iasi, in perioada 13 – 16 mai 2010, va avea loc etapa finala din cadrul Cupei Liceelor la fotbal feminin, la care participa echipele castigatoare din cele opt zone ale tarii.
„Iasul gazduieşte jumatate din etapa zonala a Cupei Liceelor si etapa finala la fotbal feminin. Acest lucru dovedeste ca Iasul reprezinta un centru zonal important pe harta sportiva a Romaniei. De aceea, investitiile in sport (resurse umane si materiale) reprezinta o prioritate a Directiei pentru Sport a Judetului Iasi.”, a declarat Ciprian Paraschiv, director coordonator DSJ Iasi.
Programul acţiunilor sportive ce urmează să se desfăşoare în perioada 15 – 21 aprilie 2010 :
Sportul de performanţă
ACŢIUNEA - AIKIDO - Stagiu naţional de pregătire tehnică
Data şi Locul - 16 aprilie 2010, orele 18:00 – 20:00, Sala judo Polivalentă
Data şi Locul - 17 aprilie 2010, orele 10:00 – 12:00 si 18-20, Sala judo Polivalentă
Data şi Locul - 18 aprilie 2010, orele 11:00 – 14:00, Sala judo Polivalentă
PARTICIPANŢI Structuri sportive din toată ţara
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - Box - Campionat Naţional Etapă judeţ
Data şi Locul - 16 – 17 aprilie 2010, ora 16:00, Sala CSM
PARTICIPANŢI Tineret, masculin
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - GIMNASTICĂ RITMICĂ - Campionat Naţional etapă judeţ
Data şi Locul - 16 – 17 aprilie 2010, ora 10:00, Sala „Anghel Saligny”
PARTICIPANŢI Categoria 6 – 8 ani
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - FOTBAL - Liga I
Data şi Locul - 18 aprilie 2010, ora 16:00, Stadionul „Emil Alexandrescu”
PARTICIPANŢIPoli Iași - Oţelul Galaţi
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - Olimpiada Sportului Şcolar - dbal, licee, urban, m, etapă zonă
Data şi Locul - 17 aprilie 2010, ora 09:00, Sala LPS
PARTICIPANŢI Echipele calificate la etapa de zonă din judeţele Iaşi, Bacău, Botoşani, Neamţ, Suceava, Vaslui
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - ORIENTARE - Campionat Naţional şi
Concurs Naţional de semimaraton
Data şi Locul - 18 aprilie 2010, ora 10:00, Popas Poieni
PARTICIPANŢI Sportivi din CS afiliate la FR Orientare
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - ŞAH - Campionat Naţional etapă judeţ
Data şi Locul - 18 - 20 aprilie 2010, ora 10:00, CS Politehnica
PARTICIPANŢI Seniori, m + f
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia A, feminin
Data şi Locul - 21 aprilie 2010, ora 14:00, Şcoala gen. 39„G. Călinescu”
PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – Olimpia Bucureşti
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
Cupa Liceelor
ACŢIUNEA - TENIS DE MASĂ
Data şi Locul - 17 aprilie 2010, ora 09:00, Sala CSM Iasi
PARTICIPANŢI Licee din judeţele Iaşi, Bacău, Botoşani, Neamţ, Suceava, Vaslui
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - FOTBAL- Liga a IV-a, etapa a XXI-a
Data şi Locul - 18 aprilie 2010
PARTICIPANŢI
Gazde : Unirea Mirceşti – Oaspeți: Helios Tomeşti, ora 11:00
Gazde : Stejarul Sineşti – Oaspeți: Rapid Dumeşti, ora 11:00, ( +juniori)
Gazde : Viitorul Lungani – Oaspeți: Romwatt Hărmăneşti, ora 12:00
Gazde : Foresta Ciurea – Oaspeți: Viitorul Belceşti, ora 11:00
Gazde : Astra Răducăneni – Oaspeți: Unirea Ruginoasa , ora 12:00
Gazde : Olimpia Popricani – Oaspeți: Viitorul Hârlău, ora 11:00
Gazde : Viitorul Tg Frumos – Oaspeți: Podgoria Cotnari, ora 11:00
Gazde : Mega Paşcani – Oaspeți: Gloria Bălţaţi, ora 11:00, ( +juniori)
......................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
REZULTATE FOTBAL
LIGA a IV-a - retur
etapa a XX-a ( 11 aprilie 2010)
Olimpia Popricani - Viitorul Belceşti..........3 – 0
Helios Tomeşti - Viitorul Lungani..........3 – 1
Stejarul Sineşti - Unirea Ruginoasa..........4 – 0
Astra Răducăneni - Viitorul Hârlău..........0 – 3
Mega Paşcani - Foresta Ciurea..........2 – 1
Podgoria Cotnari - Gloria Bălţaţi..........0 – 6
Viitorul Tg Frumos - Unirea Mirceşti..........3 – 0
Romwatt Hărmăneşti - Rapid Dumeşti..........1 – 5
..............................................................................................................................................
LIGA a V-a – retur, seria I
etapa a XVII-a ( 11 aprilie 2010)
Magna Holboca - Speranţa Comarna..........3 - 0
Viitorul Mironeasa - Viitorul Ciorteşti..........0 - 4
Ştiinţa Miroslava - Podgoria Cozmeşti..........9 - 0
Unirea Scânteia - Prutul Prisăcani..........0 - 0
Unirea Ţibana - Avântul Golăeşti..........3 - 0
Fortza Costuleni - Voinţa Bosia..........6 - 1
Stejarul Dobrovăţ - Fulgerul Ţibăneşti..........5 – 1
..............................................................................................................................................
LIGA a V-a – retur, seria II
etapa a XVII-a ( 11 aprilie 2010)
Speranţa Coarnele Caprei - Navobi Iaşi..........0 – 3
Olimpia Oţeleni - Com. Val. V. Lupului..........0 - 5
Constr. Press Gropniţa - Voinţa Voineşti..........1 - 3
Viitorul I. Neculce - Voinţa Bivolari..........2 - 1
Metalul Vlădeni - CFR Pascani..........3 - 0
AS Aroneanu - Gloria Romaneşti..........2 - 2
Spicul Şipote - Gloria Balş..........3 – 0
..............................................................................................................................................
LIGA a V-a – retur, seria III
etapa a XX-a (11 aprilie 2010)
Voinţa Moţca - Spicul Heleşteni..........6 – 0
Gloria Costeşti - Viitorul Muncel..........0 - 3
Moldova Cristeşti - Unirea Al. I. Cuza..........1 – 0
FC Lunca Paşcani - Siretul Lespezi.......... ---
N. G. Topile - Recolta Conteşti.......... ---
Avântul Sireţel - Siretul Hălăuceşti.......... ---
Viitorul Ciohorăni - Tin. Sport Paşcani..........0 - 3
Unirea Valea Seacă - Biruinţa Mirosloveşti..........0 - 3
*Sursa: inoras.ro
Concert Taking Back August • Lansare de album „Chrysalis"
Iasi, Iasi. Joi 4 Aprilie 2024Concert Iris - Cristi Minculescu, Valter & Boro - ”The Best Of”
Iasi, Iasi. Sâmbătă 30 Martie 2024Targul de carte Gaudeamus la Iasi - 2024
Iasi, Iasi. 18 Sep 2024 - 22 Sep 2024- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea