Program sportiv competitional
Iasi , Iasi.
Vineri 9 Aprilie 2010 14:00
Sala Pacurari
Categorii: Jocuri si Concursuri , Sport si Excursii
Perioada 16-25 aprilie.
In perioada 16 – 25 aprilie, la Iasi, are loc etapa zonala a Cupei Liceelor, editia 2009 – 2010, la urmatoarele discipline sportive: baschet fete, baschet baieti, handbal fete, tenis de masa fete, tenis de masa baieti. Competitiile se desfasoara intre echipele castigatoare ale etapelor judetene din Iasi, Bacau, Botosani, Neamt, Suceava si Vaslui, sistem turneu, fiecare cu fiecare.
Judetul Iasi este reprezentat de Liceul cu Program Sportiv la baschet fete si handbal fete, Colegiul National la baschet baieti, Colegiul Tehnic „Gh.Asachi” si Grup Scolar Vladeni la tenis de masa fete, Liceul cu Program Sportiv si Grup Scolar Constantin Brancusi la tenis de masa baieti.
Jumatate din competitiile etapei zonale se desfasoara la Iasi, celelalte discipline sportive fiind programate astfel: atletism fete si baieti la Vaslui, fotbal baieti la Botosani, fotbal fete la Bacau si handbal baieti la Campulung Moldovenesc.
Tot la Iasi, in perioada 13 – 16 mai 2010, va avea loc etapa finala din cadrul Cupei Liceelor la fotbal feminin, la care participa echipele castigatoare din cele opt zone ale tarii.
„Iasul gazduieşte jumatate din etapa zonala a Cupei Liceelor si etapa finala la fotbal feminin. Acest lucru dovedeste ca Iasul reprezinta un centru zonal important pe harta sportiva a Romaniei. De aceea, investitiile in sport (resurse umane si materiale) reprezinta o prioritate a Directiei pentru Sport a Judetului Iasi.”, a declarat Ciprian Paraschiv, director coordonator DSJ Iasi.
Programul acţiunilor sportive ce urmează să se desfăşoare în perioada 8 – 14 aprilie 2010 :
Sportul de performanţă
ACŢIUNEA - FOTBAL - Liga I
Data şi Locul - 8 aprilie 2010, ora 18:30, Stadion „Emil Alexandrescu”
PARTICIPANŢI Poli Iaşi – CFR Cluj
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - Cupa „ Iepurasul de ciocolată” - Dans Sportiv
Data şi Locul - 9 aprilie 2010, ora 14:00, Sala Păcurari
PARTICIPANŢI Copii cu vârsta între 6 – 10 ani, f + m
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA -RADIOAMATORISM - Campionat Naţional, etapă judeţ
Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Palatul Copiilor
PARTICIPANŢI Veterani
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - CUPA MOLDOVEI - Internaţional, telegrafie rapidă
Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Palatul Copiilor
PARTICIPANŢI Structuri sportive
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - CUPA PRIMĂVERII - Rugby, etapă locală
Data şi Locul - 9-11 aprilie 2010, Stadionul Tineretului
PARTICIPANŢI U17
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia A, feminin
Data şi Locul - 13 aprilie 2010, ora 14:00, „Scoala G. Călinescu”
PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – Bega Timişoara
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - BASCHET - Divizia B, masculin
Data şi Locul - 9 aprilie 2010, ora 12:00, Sala Polivalentă
PARTICIPANŢI Politehnica Iaşi – CSA Steaua Turabo II
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - JUDO - Memorialul „Gabriel Domnişoru”
Data şi Locul - 10 aprilie 2010, ora 10:00, Sala Polivalentă
PARTICIPANŢI U20
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - ATLETISM - Tetratlon Atletic etapă judeţ
Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, Stadion „Emil Alexandrescu”
PARTICIPANŢI Clasele V – VIII, f + m
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - BOULDERING - - Balcaniada de escaladă de bloc
Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, ora 10:00, Sala de cățărat (Frigocarne)
PARTICIPANŢI Serbia, Bulgaria, Croaţia, Grecia, Slovenia, Turcia şi România
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - BOULDERING - - Concurs naţional de escaladă de bloc
Data şi Locul - 10-11 aprilie 2010, ora 10:00, Sala de cățărat (Frigocarne)
PARTICIPANŢI Sportivi ai cluburilor afiliate la FR Alpinism şi Escaladă
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - HANDBAL - Juniori I, feminin
Data şi Locul - 11 aprilie 2010, ora 11:00, Şcoala LPS
PARTICIPANŢI LPS Iaşi – LPS Roman
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA -JUDO - Stagiu de pregătire
Data şi Locul - 11-12 aprilie 2010, Sala Polivalentă
PARTICIPANŢI U20
.......................................................................................................................................................
ACŢIUNEA - FOTBAL- Liga a IV-a, etapa a XX-a
Data şi Locul - 11 aprilie 2010
PARTICIPANŢI
Gazde : Viitorul Belceşti – Oaspeți: Olimpia Popricani, ora 11:00
Gazde : Viitorul Lungani – Oaspeți: Helios Tomeşti, ora 11:00, ( +juniori)
Gazde : Unirea Ruginoasa – Oaspeți: Stejarul Sineşti, ora 12:00
Gazde : Viitorul Hârlău – Oaspeți: Astra Răducăneni, ora 11:00
Gazde : Foresta Ciurea – Oaspeți: Mega Paşcani , ora 11:00
Gazde : Gloria Bălţaţi – Oaspeți: Podgoria Cotnari, ora 11:00
Gazde : Unirea Mirceşti – Oaspeți: Viitorul Tg Frumos, ora 11:00, ( +juniori)
Gazde : Rapid Dumeşti – Oaspeți: Romwatt Hărmăneşti, ora 12:00
*Sursa: inoras.ro
Concert Taking Back August • Lansare de album „Chrysalis"
Iasi, Iasi. Joi 4 Aprilie 2024Concert Iris - Cristi Minculescu, Valter & Boro - ”The Best Of”
Iasi, Iasi. Sâmbătă 30 Martie 2024Targul de carte Gaudeamus la Iasi - 2024
Iasi, Iasi. 18 Sep 2024 - 22 Sep 2024- Comentarii dupa (0)
- Poze & Video(0)
- Comentarii inainte (0)
- Participanti (0)
-
Ai ceva de zis?.Da-ti cu parerea