poze educare liber la educatie financiara

EDUCare - Liber la educatie financiara

Iasi , Iasi. Sâmbătă 16 Noiembrie 2019 10:00 - Sâmbătă 16 Noiembrie 2019
Blv Carol I, Universitatea Al I Cuza, Aula Magna

Categorii: Conferinte si Seminarii

Pe 16 noiembrie, între orele 10 – 14, are loc prima ediție la Iasi a evenimentului Educare – Liber la educație sau educație la liber? in Aula Magna a Universitatii Alexandru Ioan Cuza Iasi, care are ca temă educația financiară pentru părinți și copii.

România este pe ultimul loc la alfabetizare financiară din Europa – doar 22% dintre noi avem un minim bagaj de cunoștințe financiare. Felul în care părinții noștri s-au raportat la bani, modul în care i-am auzit vorbind despre ei, îngrijorările pe care ni le-au transmis s-au impregnat în subconștientul nostru și ne-au setat atitudinea față de bani și câștig.

Când le vorbim copiilor noștri despre bani ne limităm de obicei la a le spune cât de important este să facă economii. Sau le oferim bani să își cumpere jucăria preferata pe post de ”recompensă” pentru 5 minute de liniște. Educația financiară a copiilor nu ține însă doar de bani, ci mai degrabă are legătură cu formarea de convingeri și valori pentru viață.

Înscrieri la eveniment:

Înscrierea la evenimentul Educare – Liber la educație sau educație la liber? – Iasi 2019 se poate face pe link-ul http://bit.ly/2nMB7Oi.

Prețul unui bilet este de 150 lei.

Evenimentul este organizat de Mozaic Media în colaborare cu ParentIS și este sustinut de Școala de bani by BCR.

Mai multe detalii: https://parentis.ro/

Pret bilet: 150 Lei

Comenteaza pe Facebook
Icon_eye Nr.vizualizari: 820
Cuvinte cheie: Iasi

Eveniment postat de organizator

lioredana ciofu

Adaugat in urma cu 2076 zile, 31 Oct. 2019

Adaugat de lioredana

Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey Star-half_bg_grey
Evenimente Create: 1

  • Ai ceva de zis?

    .